Realitní služby

Léta praxe, bohaté know-how, ochranná křídla silné realitní kanceláře – vše k Vašim službám!

 

Jaká je obecná představa o průběhu prodeje nemovitosti? Trochu poklidím, nafotím, řeknu si kolik potřebuji získat peněz, zadám inzerát, čekám, někdo zavolá, tak mu dům ukážu, ten řekne ano a jdeme podepsat kupní smlouvu.            

A JE TO !!!

 

Ano, takto to může klidně být, skutečnost ale může být také dost odlišná. Udělám první tři kroky a nikdo se neozve, trvá to měsíce, pak přijde jeden, žebrá slevu v řádu statisíců, jsem na nervy, tak slevím, pak se ukáže že dotyčný neprofinancuje, odhadce banky poukáže na nutnost zapsání garáže do katastru, zjistíme že nám tam vázně věcné břemeno 50 let mrtvé babičky, v kupní smlouvě je chyba, katastr neprovede vklad, peníze od kupujícího stále nepřicházejí na můj účet, atd., atd.

 

Jak prodávám nemovitosti já?

 • prověřím právní stav nemovitosti a případné nedostatky okamžitě začnu v součinnosti s danými úřady řešit
 • zpracuji tzv. STA - stanovení tržní analýzy možné prodejní ceny a vzhledem k tomuto výpočtu stanovíme s prodávajícím počáteční nabídkovou cenu do inzerátu
 • připravím nemovitost na prodej formou homestagingu
 • zajistím nafocení profesionálním fotografem
 • zajistím natočení a výrobu videoklipu o dané nemovitosti
 • nakreslím v RoomArrangeru půdorysy, případně vizualizace dané nemovitosti
 • vytvořím inzerát s kvalitním textem, nejlepšími fotkami, nákresem a videem
 • inzerát umístím na minimálně 12ti nejsledovanějších realitních serverech, odkud se pak šíří na další weby
 • na nemovitost umístím banner, aby o prodeji věděli i ti, kteří momentálně nic nehledají, ale mohou šířit informaci, že se něco v okolí prodává, dál
 • inzerát pravidelně sdílím na FB a dalších soc. sítích, video umístím na Youtube a webech s videobydlením
 • průběžně provádím marketing v okolí, tj. roznášení letáků s danou nabídkou, speciálních magiců informujících sousedy a širší veřejnost o prodeji v jejich lokalitě a možnosti spolupráce za odměnu
 • se zájemci provádím prohlídky v časech, které jim vyhovují (tj. večerní hodiny, víkendy, svátky, apod)
 • pravidelně informuji klienta o průběhu prodeje, o sledovanosti jeho inzerátu na serverech, diskutujeme další úpravu ceny v průběhu prodeje apod.
 • pokud má zájemce pochybnosti o stavebně-technickém stavu, zajistím pro něho inspekci nemovitosti nebo konzultaci s odborníky na konkrétní problém
 • u vybraných nemovitostí uspořádám tzn. "open house" - den otevřených dveří
 • zájemce o koupi prověřím po stránce bonity
 • pokud je zájemců víc, zařídím provedení aukce, abychom dosáhli navýšení ceny
 • pokud zájemce nemá hotovost, zajistím mu profinancování u našeho smluvního partnera
 • předám podklady našemu právnímu zástupci k vypracování všech potřebných smluv
 • zkontroluji pro obě strany obchodu zástavní a hypoteční smlouvu, pokud se kupní cena hradí úvěrem
 • zajišťuji podání vkladů smluv na katastru, sleduji průběh převodu
 • domluvím předání nemovitosti s kontrolou jejího stavu a podepsáním předávacího protokolu
 • sepíšu stavy měřidel a provedu převod energií z původního na nového majitele
 • pro kupujícího zajistím odhadce, který zpracuje odhad pro účely úhrady daně z nabytí nemovitostí
 • vypracuji přiznání k dani z nabytí nemovitostí a podám ho za kupujícího na FÚ
 • zajistím výmaz zástavy v případě, že prodávající měl na prodávanou nemovitost úvěr

Jestli jste dočetli až sem - gratuluji, máte výdrž 🙂  Ještě se Vám zdá práce realitního makléře jednoduchá?

Makléřku dělám více než 5 let a mám za sebou více než 5 desítek prodaných domů, bytů a pozemků. Téměř žádný prodej se neobešel bez komplikací, ať na straně prodávajícího nebo kupujícího, které se nakonec podařilo vyřešit.  Má filozofie je jednoduchá – pokud provádíte tuto práci poctivě a děláte víc než ostatní makléři, není to jen o tom, že ušetřím prodávajícím spoustu času a nervů, ale je to především o tom, že mu přináším finanční profit. Ať už formou správného nastavení prodejní ceny, rychlostí prodeje díky skvělé prezentaci, kdy ušetří za nájmy či splátky hypotéky apod. Více v sekci "ZREALIZOVÁNO".

REALITNÍ SLUŽBY

Pomoc s prodejem

Oslovím bonitní klienty, vyberu kupujícího, zajistím mu financování, vyjednám co nejlepší prodejní cenu.

Odhad tržní hodnoty

Nastavím cenu, která přiláká zájemce a se kterou neproděláte.

Home staging

Přetvořím váš domov v místo, které vzbudí emoce a zájem kupujících.

Fotografie

Profesionální fotografie VŽDY dokáží přilákat více zájemců. Každá nemovitost si zaslouží profesionálního fotografa a co nejlepší prezenataci.

Videoprohlídka

Při prohlížení inzerátů hned zaujme nějaká přidaná hodnota, něco navíc. Ze zkušenosti vím, že lidé dávají přednost inzerátům, které obsahují i video prodávané nemovitosti.

Marketing

Vypracuji marketingovou strategii šitou na mírů právě Vaší nemovitosti. Marketingových nástrojů máme mnoho a všechny vedou k úspěšnému prodeji.

Právní servis

Vypracování veškerých smluvních podkladů a úschovu peněz řešíme vždy prostřednictvím advokáta.

Další služby

Předání nemovitosti po prodeji, zpracování daňového přiznání k dani z nabytí, převod energií. Je toho více, co pro Vás zařídíme.

Pomoc s prodejem

Provedu Vás celým procesem prodeje nemovitosti, každý krok dopodrobna vysvětlím – klient je pro mě partnerem, pro kterého jsem vždy k dispozici v případě jakýchkoliv dotazů, konzultuji s ním stav prodeje i další strategii. Nemovitost připravím k prezentaci a stanovím odborně cenu, jak popisuji níže. Ale to je samozřejmost, kterou by měl dělat každý makléř. Nejdůležitější částí mé práce je NEGOCIACE CENY, jsem OBCHODNÍK, ne nabízeč zboží. Abych se stala dobrým obchodníkem, absolvovala jsem za tímto účelem mnoho odborných školení. Hladký průběh transakce a předání klíčů novému majiteli je krásné finále úspěšného obchodu.

Odhad tržní hodnoty

Určit hodnotu nemovitosti není vůbec snadné. Cena Vašeho bytu či domu se totiž řídí tržními mechanismy, lokalitou, ve které se nachází, stavebně-technickým stavem, úrovní rekonstrukce, designovým provedením a mnoha dalšími proměnnými. S odhadem hodnoty mám bohaté zkušenosti – vedle odborných školení a praxe využívám i specializované databáze. Využívám software CEMAP, který je dle mého nejlepší na trhu a je schopen dohledat data jak ze starší a již neaktivní inzerce, tak i z kupních cen evidovaných v katastru nemovitostí. Pokud makléř šetří výdaje a nevyužívá software pro stanovení tržních cen a čerpá jen z aktuální inzerce, nemůže stanovit cenu relevantně. Dále je třeba vidět mnoho nemovitostí, aby se vypočtená čísla dala ještě upravit na základě srovnání všech parametrů s obdobnými nemovitostmi.  Díky tomu umím nastavit takovou cenu, která povede k rychlému prodeji s co nejvyšším finančním profitem. S  příliš nízkou cenou přijdete o stovky tisíc, příliš vysoká cena zase zájemce odradí. Setkala jsem se mnohokrát s tím, že samoprodejci svojí cenu měli nastavenou chybně, často ve svůj neprospěch a pak byli velice potěšeni, když jim prodej prostřednicvím RK "neukousl" provizi, ale vydělal peníze navíc.

Profesionální Home staging

Předpokladem úspěšného prodeje jsou krásné fotografie. Jak jich docílit? Pokud je nemovitost neuklizená, neupravená, nebo částečně či úplně prázdná, interiér nemá žádný řád ani styl? Pro přípravu nemovitosti k focení používáme tzv. home staging (anglikanismus, který nemá český překlad). Tato služba spočívá především v tvorbě na pohled příjemného prostředí, někdy je to jen porovnání nábytku a dekorací, někdy musíme interiér "zabydlet" nábytkem dovezeným a dodekorovat, aby vypadal útulně a lákavě. Nejde o kamuflování skutečného stavu, ale pobídnutí představivosti zájemce, který vidí, jak hezky by mohl v daném prostoru sám bydlet.

 

A na stoleček vázička, hotová je prácička.....

Někdy je to pěkná dřina než se jde aranžovat vázička, nebo naopak věci sice fyzicky nenáročné, zato děsivé - jakožto arachnofobik zbožňuji vymetání koutů plných pavouků. A že někdy není o legraci nouze, např. když všímavý soused zavolá policii, že ten prázdný byt je vykrádán, protože nepostřehl, že nábytek nosíme DO bytu, ne Z bytu 🙂

 

Profesionální Fotografie

Realitní inzerát bez fotografie nemovitosti si nelze představit. Kdo nějakou dobu sleduje inzeráty na různých serverech, tak jistě nabyl dojmu, že fotografie jsou dost často naprosto otřesné a nemovitosti dělají spíše zápornou službu. Nemovitosti nikdy nefotím sama, používám služeb profesionálních fotografů. Kvalitní fotografie je základ úspěšné prezentace, která přiláká více zájemců. Každý klient, každá nemovitost, si zaslouží co nejlepší prezentaci, proto se snažíme spojit home-staging s profesionální fotografií tak, abychom nemovitost prezentovali co nejlépe. Naše statistiky jasně dokazují, že se cena nemovitosti díky tomu mírně zvyšuje a výrazně se zkracuje doba prodeje

N O V I N K A :  Snažíme se i v této oblasti vyvíjet a přinášet nové trendy. Zatím tuto metodu úpravy fotek využívá opravdu minimum makléřů, což je určitě škoda. High Dynamic Range Imaging (HDRI) čili vysoce dynamický rozsah zobrazení, je technologie která umožňuje větší, rozšířenou reprodukci rozsahu osvětlení a zastínění částí scény snímku mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem snímku, než je možné u normální snímací techniky, bez tohoto postupu. Níže na příkladu vidíte, jak se z hezké fotky dá udělat ještě hezčí a lákavé zobrazení daného interiéru i exteriéru přináší vždy kladné výsledky při prodeji. 

Není na světě člověk ten, který by byl veškerým umem obdařen.....

Takže je na světě poměrně málo makléřů, kteří jsou zároveň i nadanými fotografy. Já sice fotit trošku umím, ale myslím, že to stačí jen na hezké fotky z dovolené. Protože chci odvádět profesionální služby, potřebuji také profesionální fotografie a video. Takže nebojte, to nefotím já, to pouze konzultuji s fotografem úhel záběru 🙂

Videoprohlídky

Video je v naší zemi stále opomíjená varianta propagace nemovitosti. Je to hlavně z toho důvodu, že málo makléřů hodlá investovat nemalé peníze na zaplacení profesionála nebo do vybavení pro natáčení a softwarů pro zpracování videa. Tyto částky jsou nemalé, ale já vím, že se brzo vrátí v podobě úspěšného a rychlého prodeje. Inzeráty, které obsahují video, přilákají daleko více sledujících, protože většina lidí je zvědavá co v daném videu uvidí. Videoprohlídky se dají uveřejnit i jinde než na realitních serverech a tím se rozšíří okruh propagace - Facebook, Youtube apod. Kvalitní fotografie i video dává další signál zájemcům - podívejte jak jsem se postarala o propagaci nemovitosti. Makléř, který se poctivě věnuje prezentaci nemovitosti, se nejspíše bude stejně pečlivě starat o celý průběh obchodu. 

Marketing a propagace

Jak připravit nemovitost k focení, jak sestavit inzerát, který zaujme? Kde všude jej uveřejnit, jak využít k prodeji  sociální sítě a cílenou reklamu? Jakým jiným způsobem nemovitost propagovat kromě použití IT techniky? Krom internetu máme širokou škálu dalších marketingových nástrojů (vývěsky, časopisy, sadu cílených letáků, bannery, sdílení v síti ERA, spolupráce s jinými realitními kancelářemi apod.) Přenechte prodejní marketing domu nebo bytu mně a věnujte se své rodině nebo zálibám.

Právní servis

Právních problémů při převodech nemovitostí se v tomto státě vyskytlo poměrně dost. Že existují realitky, které stáhnou jakousi smlouvu z internetu a klient pak riskuje právní nedostatečnost dokumentu, to je také běžná realita. U nás si takové obavy dělat nemusíte, veškeré smluvní podklady vypracovává naše smluvní advokátka, vždy na míru danému prodeji. Samozřejmě také zajistí úschovu dokumentů a kupní ceny na účtech úschovy. S námi žádná problémy při převodu nemovitosti neriskujete.

Další služby

Zapsáním vlastnického práva na nového majitele v katastru naše práce zdaleka nekončí. Je třeba ještě nemovitost předat, vyhotovit předávací protokol, dát pokyn k výplatě kupní ceny z úschovy, zajistit výmaz kvitance pokud měl prodávající úvěr, převést energie, pomoci novému majiteli s odhadem nemovitosti pro účely daně z nabytí nemovitosti a vypracovat daňové přiznání.       Je toho dost, s čím si nemusíte lámat hlavu, pokud zvolíte naší komplexní službu.

0
LET PRAXE
0
PRODANÝCH NEMOVITOSTÍ
0
HODNOTA PRODANÝCH NEMOVITOSTÍ
0
OBJEM POSKYTNUTÝCH HYPOTÉK

Nezávazná konzultace 

Domluvte si se mnou bezplatnou konzultaci. Probereme Vaše záměry, vysvětlím vše co Vás zajímá. Přesvědčím Vás, že jsem pro prodej Vaší nemovitosti ta pravá profesionálka.